bİlİmsel

PROGRAM


 

14 Ocak 2022, Cuma
SAAT

08:45 - 09:00

AÇILIŞ
Ayşegül Atmaca, Mustafa Şahin
Oturum Başkanları: Demet Çorapçıoğlu, Ayşegül Atmaca

09:00 - 09:30

• Normal tiroid ultrasonografi bulguları
Rıfat Emral
09:30 - 10:00 • Diffüz tiroid durumları
Erman Çakal
10:00 - 10:20 KAHVE ARASI

10:20 - 10:50

Oturum Başkanları: Mustafa Kulaksızoğlu, Mustafa Sait Gönen
• Tiroid nodül değerlendirilmesi
Mustafa Şahin

10:50 - 11:20

Oturum Başkanları: Sibel Güldiken, Dilek Gogas Yavuz
• US raporlanması
Mehmet Erdoğan
11:20 - 11:50 Oturum Başkanları: İbrahim Şahin, Melek Eda Ertörer
• Tiroid ilişkili boyun patolojisi
Uğur Ünlütürk
12:00 - 13:30 Yemek

13:30 - 14:30

Ultrasonografi eşliğinde tiroid ince iğne aspirasyon biyopsisi -
Sitoloji eşliğinde İbni Sina Hastanesi'nden Canlı Yayın
Asena Canpolat, Mustafa Şahin, Bekir Uçan, Tuğba Taşkın Türkmenoğlu

14:30 - 15:30

• Pratik eğitim: 5 sonografi A grubu
A : Asena Canpolat
B: Bekir Uçan

C : Taner Demirci
D : Merve Çatak
E : Pınar Akhanlı
15:30 - 15:45 KAHVE ARASI
15:45 - 16:15 Oturum Başkanları: Alper Gürlek, Volkan Genç
• Tiroid biyopsi örnek hazırlanması ve yayma teknikleri, değerlendirme
Koray Ceyhan

16:30 - 17:30

• Pratik Eğitim : 5 sonografi B Grubu
A : Mehmet Muhittin Yalçın
B : Murat Cinel
C : Çağlar Keskin
D : Mustafa Şahin
E : İlknur Öztürk
15 Ocak 2022, Cumartesi
SAAT

09:00 - 09:45

Oturum Başkanları: Sevim Güllü, Tevfik Demir
• Preop sonografi - Servikal lenf nodu değerlendirilmesi
Özgür Demir
09:45 - 10:30 Oturum Başkanları: Hülya Gözü, Erman Çakal
• Paratiroid sonografisi
- Video çekimleri ile
Oya Topaloğlu

10:30 - 11:00

KAHVE ARASI

11:00 - 11:45

Oturum Başkanları: Bekir Çakır, Göksün Ayvaz
• Tiroidde alkol ablasyonu
Berna Öğmen

12:00 - 13:00

Yemek
13:30 - 14:15 Oturum Başkanları: Reyhan Ersoy, Hasan Ali Altuntaş
• Paratiroid ve Lenf nodu Tg / Kalsitonin yıkama
Video önceden çekilecek
Asena Canpolat

14:15 - 14:30

KAHVE ARASI

14:30 - 15:30

• Pratik eğitim: 5 sonografi - A Grubu
A : Emre Arslan
B : Uğur Ünlütürk
C : Özgür Demir
D : Özgür Özçelik
E : Erkam Sencar

15:30 - 15:45

KAHVE ARASI

15:45 - 16:15

Oturum Başkanları: Mustafa Şahin, Mustafa Cesur
• Tiroid nodüllerinde RFA
Bülent Çekiç

16:30 - 17:30

• Pratik Eğitim: 5 sonografi - B Grubu
A : Cüneyd Anıl
B : Muhammed Kızılgül
C : Mahmut Apaydın
D : Mustafa Çalışkan
E : Murat Cinel
18:00 - 19:00 Kapanış
TÇG, Bilimsel Kurul Başkanı - Mustafa Şahin

TEMD TİROİD SONOGRAFİ KURSU